صفحه اصلیکمیته های اجراییجدول برنامه هانفرات برتر گروه های آموزشیویژه نامه الکترونیکی هفته آموزشارتباط با دبیرخانه ستادآلبوم تصاویرلحظاتی با شهید مطهری

دهه سرآمدی آموزش به کار خود پایان داد

دکتر منصور غلامی در مراسم روز معلم دانشگاه بوعلی سینا گفت: با توجه به سند تحول آموزش عالی، دانشگاه بوعلی سینا نیز باید با به کارگیری روش های جدید و نوین و پرهیز از روش های ناکارآمد، به سمت تحول در امر آموزش و پژوهش حرکت کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، عصر روز سه شنبه دوازدهم اردیبهشت ماه، مراسم گرامیداشت روز معلم و مراسم اختتامیه دهه سرآمدی آموزش با حضور رئیس، اعضای هیأت رئیسه و اعضای هیأت علمی دانشگاه در سالن شهید چمران برگزار شد.

در این مراسم دکتر منصور غلامی ضمن تشکر و قدردانی از عوامل برگزاری این مراسم و گرامیداشت خاطرۀ شهادت استاد گرانقدر دکتر مرتضی مطهری گفت: این مناسبت فرصتی است تا بتوانیم قدردان اساتید خود باشیم. ایشان هم چنین از اعضای محترم هیأت علمی به خاطر تعلیم و تعلم در دانشگاه تقدیر نموده و کار آن ها را با ارزش خواندند. ریاست دانشگاه با اشاره به پیشینه و تاریخچۀ ارزشمند دانشگاه، وضعیت فعلی آن را به لحاظ تعداد اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی، دانشجویان و هم چنین رشد دانشگاه در تولیدات علمی و توفیقات پژوهشی و آموزشی تشریح نمود و افزود: با توجه به سند تحول آموزش عالی، دانشگاه بوعلی سینا نیز باید با به کارگیری روش های جدید و نوین و پرهیز از روش های ناکارآمد، به سمت تحول در امر آموزش و پژوهش حرکت کند. وی خاطرنشان کرد: این دانشگاه در سال های اخیر رتبه های خوبی را در زمینه ها و شاخص های خاص ارزیابی در بین دانشگاه های کشور و جهان کسب کرده که قطعا این مهم مرهون زحمات اساتید و پرسنل دانشگاه است. دکتر غلامی گفت: با تأکید بر ضرورت مأموریت گرا شدن دانشگاه ها بیان کرد: با توجه به برنامۀ کشور و دانشگاه، بایستی یک نوع اصلاح ساختار در آن ها صورت گیرد که البته بخشی از این مهم محقق شده است. وی ادامه داد: دانشگاه ها باید برای خود مأموریت تعریف کنند و برای سال کاری خود برنامۀ پژوهشی معین کنند و با توجه به آن برنامه جلو بروند، چرا که این برنامه کمک می کند تا دانشگاه جایگاه بهتری پیدا کند. رئیس دانشگاه بوعلی سینا با اشاره به نقش تربیتی اساتید گفت: اساتید باید علاوه بر امر آموزش که امری بدیهی و غیرقابل انکار است، به امر تربیت دانشجویان نیز اهتمام داشته باشند، چرا که دانشجویان به مانند فرزندان ما هستند و در قبال ایشان علاوه بر تعلیم و تعلم، وظیفه تربیتی و معنوی را نیز برعهده داریم.

هم چنین در این برنامه حجت الاسلام و المسلمین علی محمد عباسی مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن گرامیداشت این روز ارزشمند برای تکریم مقام معلم، گفت: معلمی شغل انبیاء الهی است و رسالتی بزرگ است که بر دوش هرکسی نهاده نمی شود. وی با اشاره به آیات و روایات متعدد افزود: نقش اساتید در دانشگاه بسیار ارزشمند و قابل توجه بوده و نباید آن را نادیده گرفت.

دکتر عباس افخمی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه و رئیس ستاد برگزاری دهه سرآمدی آموزش و گرامیداشت روز معلم، با تبریک روز معلم و هفتۀ آموزش به اساتید گرامی و دانشگاهیان، گزارشی از فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته برای برگزاری این دهه و نحوۀ انتخاب اعضای هیأت علمی برتر گروه های آموزشی ارائه کرد.

در پایان این مراسم به اعضای هیأت علمی برتر گروه های آموزشی و هم چنین به برندگان مسابقات ورزشی دهه سرآمدی آموزش لوح یادبود و هدیه اهداء شد.