صفحه اصلیکمیته های اجراییجدول برنامه هانفرات برتر گروه های آموزشیویژه نامه الکترونیکی هفته آموزشارتباط با دبیرخانه ستادآلبوم تصاویرلحظاتی با شهید مطهری
دهه سرآمدی آموزش در دانشگاه بوعلی سینا آغاز شد

مراسم افتتاحیه دهه سرآمدی به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و مقام معلم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بوعلی سینا، مراسم افتتاحیه دهه سرآمدی به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و مقام معلم با حضور مسؤولین و اساتید دانشگاه بوعلی سینا و رؤسای دانشگاه های استان همدان در سالن شهید چمران دانشگاه برگزار شد .

در این مراسم دکتر منصور غلامی رئیس دانشگاه بوعلی سینا اظهار کرد: آموزش در عبارت کلان، تربیت نیروی انسانی و تربیت نسل جوان است . آموزش در روابط انسان ها یکی از مباحث اولیه است که در جامعه در قالب آموزش های هدفمند و دارای محتوا شکل گرفته اند. دکتر غلامی  افزود: آموزش برای زندگی فردی و اجتماعی باید همسو با تحول جامعه وجهان باشد و اساتید فن در بحث آموزش باید دیدگاه هایی فراتر از مرزها را در نظر بگیرند و تحولی در چهارچوب  آموزش  سنتی صورت بگیرد. وی اذعان کرد: باید از خود بپرسیم آیا در جامعه میزان موفقیت فارغ التحصیلان را پیگیری کرده ایم؟  باید  بررسی کنیم که  در رشته های کاربردی تا چه حد موفق بوده ایم و آموزشهایی که در دانشگاه تحت نظر اساتید گذرانده اند تا چه حد در موفقیت آنها موثر بوده است. ریاست دانشگاه بوعلی سینا خاطر نشان کرد : باید بکوشیم نگاه منتقدانه به بخش آموزشی داشته باشیم تا بازنگری در نحوه آموزش صورت گیرد و بتوانیم با توجه به نقد و موارد بررسی شده راهکارهای جدید برای آموزش ارائه دهیم. تحول در سیستم آموزشی و ارزشیابی آن باعث ارتقاء جایگاه علمی فناوری می شود .دکتر غلامی هم چنین در ارتباط با  راهکارهای تغییر قالب سنتی تصریح کرد: تغییر قالب سنتی در نحوه برگزاری کلاس، نحوه تدریس ,چیدمان کلاس، تغییر در مدل ساختاری، روش های آموزشی  باید منطبق با محتوای دروس و نیازهای جامعه باشد و  با توجه به جوان بودن میانگین سنی اعضای هیأت علمی، پیشرفت تکنولوژی می توانند تحولی در بخش سنتی آموزش ایجاد کنند .وی عنوان کرد: دانشگاه بوعلی سینا در بین دانشگاههای جامع کشور رتبه علمی خوبی دارد و در مقام هشتم قرار گرفته است. ریاست دانشگاه خطاب به اساتید دانشگاه اظهار کرد: از همه همکاران و مدیران دانشگاه تقاضا دارم در حوزه آموزش کمک کنند تا  تحولی در دانشگاه ایجاد شود. باید بکوشیم دانشگاه در فضای مناسب جایگاه خود را حفظ و ارتقا دهند و در قلب سنتی خود را منجمد نکنیم.

در این مراسم هم چنین دکتر عباس افخمی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه نیز گزارشی از اقدامات صورت گرفته جهت برگزاری دهه سرآمدی آموزش در سال جاری ارائه کردند.